Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z AzkabanuHarry Potter a vězeň z Azkabanu je třetí díl, kdy se Harry Potter vrací opět do školy čar a kouzel v Bradavicích. V originále se kniha jmenuje Harry Potter and the Prisoner of Azkaban. Jak zní pořekadlo “do třetice všeho dobrého” tak zde to platí dvojnásob. Ne, že by předchozí díly byly obsahově slabší, nicméně třetí díl, zaujme takřka každého. Nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že Harry Potter a vězeň z Azkabanu je nabytý akcí od začátku až do konce. Příběh obsahuje různá překvapení a je velmi napínavý. Azkaban je čarodějnické vězení, kam se umísťují ti nejhorší zločinci z kouzelnického světa. Vězení střeží magičtí strážci, kterým se říká Mozkomorové. Harry se s nimi v celém příběhu několikrát dostane do potyčky a tak se nemůžeme divit, že se na ně trochu připraví jedním zajímavým kouzlem.

Z Azkabanu se prý nedá útéct a přeci jen se to jednomu člověku podaří. Je jím Sirius Black, osoba která údajně řekla Voldemortovi, kde jsou Harryho rodiče a všichni víme, co se pak stalo. Sirius Black je také Harryho kmotr. V průběhu příběhu se od něj dočkáme mnoha překvapení, o které se postará také Ronova krysa Prašivka.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu film

Harry Potter a vězeň z AzkabanuOd předchozího filmového dílu uplynuly dva roky a musíme říci, že tento díl stál za to. Ze všech filmových zpracování, je Harry Potter a vězeň z Azkabanu hodnocen nejlépe a musíme řici, že je to podle nás oprávněně. Tento díl je velmi dobře zpracován, efekty pusobí reálně, zkrátka je to bezva podívaná. Film vznikal v koprodukci USA a Velké Británie. Celá podívaná má 142 minut. Bavit se budete zaručeně od začátku až do konce. Film měl v našich kinech premiéru 10.06.2004.

Navštivte nejčtenější magazín o tetování Kérky.cz a čtěte o tom co Vás baví. Pokud hledáte spíše dočasné tetování pak mrkněte na horkou novinku, kterou jsou tetované rukávy.
logo