Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohárHarry Potter a Ohnivý pohár je čtvrté pokračování příběhů o malém kouzelníkovi s jizvou na čele. V originále se kniha jmenuje Harry Potter and the Goblet of Fire. Ten se tentokrát vydává na mistrovství světa v jeho oblíbené hře, kterou je famfrpál. Po skončení utkání se ale začnou dít divné věci, na scéně se objevují Smrtijedi.

Letošní příběh se nese ve znamení soutěže, jehož hlavní cenou je Ohnivý pohár. Mnoho žáků zamrzí, že věkový limit pro účast je 17 let, tím Harry Potter, Ron i Hermiona, vypadávají automaticky ze hry. Dvojčata Weaslyovi se pokouší překonat kouzelnou ochranu, která neumožňuje nikomu mladšímu, hodit svoje jméno do poháru, které zajišťuje účast. Krom Bradavické školy se turnaje zúčastní ještě další dvě školy a to Kruval a Krásnohůlky. Při večeru, kdy má pohár vybrat tři účastníky se stane něco nečekaného. Pohár totiž vybere účastníky 4 a tím posledním není nikdo jiný než Harry Potter. Všichni, včetně Harryho jsou udiveni jak se to mohlo stát, ani učitelé neskrávají svá rozčarování a rozhodnout se celou věc řešit. Spolužáci Harryho napadají za podvod a to včetně jeho kamaráda Rona, což Harryho pochopitelně moc mrzí. Profesoři se nakonec rozhodnout Harryho do soutěže vpustit, protože pravidla hovoří jasně, studenti kteří jsou pohárem vybráni se musí turnaje zúčastnit, není cesty zpět a tak Harrymu nic nezbývá než se pustit do hry se vší parádou.

Harry Potter a Ohnivý pohár film

Harry Potter a Ohnivý pohárVe filmu se ukazuje, že Harryho účast v turnaji nebyla náhoda, ale předem promyšlený tah tajemné osoby, která pracuje pro Voldemorta. Při turnaji čeká Harryho nejedno překvapení a jeho kroky jsou pečlivě naplánovány neznámou silou. Film se nedávno vysílal na televizi Prima. Film se natočil v roce 2005 v koprodukci Velké Británie a USA. Celkově má film 157 minut. V hlavní roli Harryho Pottera opět uvidíme Daniela Radcliffa.

Navštivte nejčtenější magazín o tetování Kérky.cz a čtěte o tom co Vás baví. Pokud hledáte spíše dočasné tetování pak mrkněte na horkou novinku, kterou jsou tetované rukávy.
logo