Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrců je první kniha ze sedmidílné ságy o čarodějnickém učni Harry Potterovi. V originále se kniha jmenuje Harry Potter and the Philosopher’s Stone. V prvním díle se Harrymu obrátí život doslova naruby. Zjišťuje, že jeho touha být vyjímečným má své opodstatnění. On je totiž vyvolený kouzelník, který bude studovat v proslulé čarodějnické škole Bradavice. Harry se dozvídá, že existuje také jiný svět než ten, který zná, ale svět, ve kterém je Harry Potter slavná osobnost, která již za útlého věku, dokázala přemoci jednoho z nejsilnějších čarodějů, který kdy existoval. Jeho budoucí úhlavní nepřítel, Voldemort, čaroděj, který zabil jeho rodiče, které Harry nikdy nepoznal.

V prvním díle pozná Harry Potter nový svět, získá nové přátele a samozřejmě i nové nepřátelé. Dostane nový domov v podobě kouzelnické školy Bradavice. Z chudého sirotka se rázem stane poměrně bohatý mladý chlapec. Rodiče mu totiž odkázali nemalé množství zlata. Jeho novými přáteli se stanou Ron a Hermiona. Originál knihy se vydal v roce 1997 a stejně jako ostatní knihy o čarodějnickém učni jej napsala spisovatelka Joanne Rowlingová.

Harry Potter a Kámen mudrců film

Harry Potter a Kámen mudrcůPo obrovském úspěchu knižní ságy bylo všem jasné, že je jen otázkou času kdy se někdo rozhodne ztvárnit příběh i na filmovém plátně. Tohoto úkolu se v roce 2001 ujal režisér Chris Columbus, kterého proslavil především režie filmu Sám doma. Casting na hlavní roli byl dlouhý a úmorný, z tisíců uchazečů nakonec zůstal pouze Daniel Radcliffe, který se hlavní role ujal na jedničku. Do role Rona byl obsazen Rupert Grint a do role Hermiony zase Emma Watson. Spolu tvoří slavnou hereckou trojku, ve které budou zaškatulkováni pravděpodobně po celou svoji hereckou kariéru.

Navštivte nejčtenější magazín o tetování Kérky.cz a čtěte o tom co Vás baví. Pokud hledáte spíše dočasné tetování pak mrkněte na horkou novinku, kterou jsou tetované rukávy.
logo